Konserwacja podwozia

Oferowana konserwacja podwozia zabezpieczy Twój samochód na wiele lat

Konserwacja podwozia, którą Państwu oferujemy doskonale zabezpiecza samochód przed szkodliwym działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, substancji chemicznych (głównie soli), skutkami uderzeń mechanicznych i wilgoci z jakimi musi się zmierzyć podwozie samochodu, szczególnie w okresach zimowych. Zazwyczaj niestety dosyć rzadko kierowcy zaglądają pod spód swoich samochodów więc często w momencie kiedy wydaje nam się, że auto jest w pełni sprawne i bezpieczne, korozja zaczyna trawić poszczególne elementy podwozia. Niestety w momencie kiedy w bolesny sposób przekonacie się Państwo o tym, że jednak samochód nie był do końca zabezpieczony to jest już za późno i niektóre elementy ulegają bardzo poważnym uszkodzeniom. Doświadczenie podpowiada nam, że jednak profilaktyka jest znacznie mniej problematyczna i tańsza niż wymiana lub naprawa uszkodzonych na skutek korozji elementów podwozia – szczególnie jeżeli proces postępował w długim okresie czasu. Oferowana konserwacja podwozia pozwoli zabezpieczyć samochód na wiele lat.

Konserwacja podwozia – wykonywane czynności:

  • demontaż kół i nadkoli
  • dokładne mycie podwozia pod ciśnieniem
  • osuszanie
  • ocena rzeczywistego stanu podwozia (występowanie ognisk korozji)
  • ręczne usuwanie pozostałych zanieczyszczeń
  • odtłuszczanie podwozia
  • zabezpieczanie elementów niepodlegających konserwacji i powłoki lakierniczej
  • usuwanie korozji i zabezpieczanie miejsc uszkodzonych (odpowiednie podkłady i pasty)
  • nakładanie warstw ochronnych na pozostałe elementy metalowe podwozia
  • właściwa konserwacja podwozia (warstwa zabezpieczająca minimum 1,5 mm)

Konserwacja podwozia – samemu czy w warsztacie?

Oczywiście w jakimś zakresie konserwacja podwozia może zostać wykonana samodzielnie, jednak bez profesjonalnego podnośnika ciężko będzie dokładnie oczyścić i sprawdzić wszystkie elementy podwozia samochodu. Niestety nieprawidłowe wyczyszczenie ognisk korozji spowoduje, że problem wróci szybciej niż myślimy. Dlatego nie warto ryzykować i podejmować się konserwacji podwozia na własną rękę jeżeli nie mamy pewności, że zrobimy to idealnie. Zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom takim jak My.

Dlatego też jeżeli konserwacja podwozia w Państwa samochodach nie była wykonana nigdy lub została przeprowadzona kilka lat temu, zachęcamy do kontaktu z naszym warsztatem i skorzystania z naszych usług.

Mamy ponad 20 lat doświadczenia i bardzo atrakcyjną ofertę jak na standardy w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu 608 332 028.

 

© 2023 Auto Waśniowscy. All Rights Reserved.