Klimatyzacja samochodowa

Do proponowanych przez nasz warsztat usług związanych z serwisem klimatyzacji samochodowej należą:

klimatyzacja samochodowa kraków

  • sprawdzenie poprawności działania klimatyzacji w samochodzie
  • odgrzybianie i ozonowanie
  • sprawdzanie stanu czynnika chłodniczego w układzie
  • sprawdzanie ewentualnych przyczyn ubytku czynnika w instalacji (szczelność instalacji)
  • naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów instalacji klimatyzacji
  • uzupełnianie czynnika chłodniczego (freonu R134A) i oleju

Klimatyzacja samochodowa wymaga regularnego serwisowania. Przegląd czy serwis klimatyzacji powinien być robiony przynajmniej raz na dwa lata lub częściej, przed sezonem czyli jeszcze zanim zaczniemy klimatyzacji używać.

Oczywiście znajdą się przeciwnicy takiego podejścia i osoby, które powiedzą, że nie serwisowały klimatyzacji w samochodzie już od kilku lat a i tak wszystko działa. Owszem, taka wypowiedź może być prawdziwa ponieważ obieg freonu w instalacji klimatyzacji jest z założenia obiegiem zamkniętym, w związku z tym, jeżeli poziom freonu w instalacji jest prawidłowy to klimatyzacja faktycznie będzie działać (chłodzić powietrze). Zapomina się jednak o pozostałych elementach układu chłodzenia powietrza w których zbierają się cząsteczki stałe powietrza oraz woda pochłaniana z powietrza. Powoduje to w efekcie rozwój grzybów. Nie trudno sobie wyobrazić, że wdychanie powietrza z zarodnikami grzybów jest zwyczajnie szkodliwe dla zdrowia. Z tego też powodu serwis klimatyzacji samochodowej powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku.

W naszym warsztacie korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które w pełni zautomatyzowały proces obsługi klimatyzacji w samochodzie. Każdorazowy odczyt i ewentualne czynności serwisowe potwierdzane są wydrukiem. Dlatego mają Państwo pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie i profesjonalnie z wykluczeniem dopuszczenia jakiegokolwiek oszustwa. Jesteśmy uczciwi, dlatego u nas zapłacisz jedynie za faktyczne czynności serwisowe, które są niezbędne do tego, aby klimatyzacja pracowała poprawnie.

Zapraszamy do odwiedzin naszego warsztatu i serwisu klimatyzacji. Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem 608 332 028.

© 2023 Auto Waśniowscy. All Rights Reserved.